ЗУСТРІЧ РОМІВ ПОХИЛОГО ВІКУ

У соціальному центрі «Діалог між поколіннями» відбулася чергова зустріч ромів похилого віку, що пережили голокост. На цей раз не усі змогли бути присутніми на зустрічі, тому що хворіють, але ми їх відвідали та поспілкувалися з ними. При приїзді на зустріч старики не могли нарадуватися один одному – обнімалися, цілувалися, навіть плакали від радості. У продовж дня вони спілкувалися, згадували свої молоді роки, розповіли молодшим про ті страшні часи війни та голокосту. Тяжко було слухати ті речі що вони розповідали.

Але гарна компанія, смачний обід та теплий чай із

солодощами все ж таки підіймали настрій, та й було у стариків ще й багато гарних і веселих історій з їхньої молодості, якими вони поділилися у продовж зустрічі. Усі присутні і старі й молоді були дуже задоволені зустрічі, але нажаль темніє рано та за складних погодних умов мусили роз’їжджатися.

Ця зустріч відбулася за підтримки німецького фонду EVZ «Пам’ять відповідальність і майбутнє» у рамках програми – проекту підтримки людей похилого віку переживших голокост. Нажаль цей проект, який діяв з 2017 року до початку 2019 року вже завершився, але наша Золотоніська община циган «Аме Рома» і Черкаська обласна організація «Романі Рота» вирішили у подальшому підтримувати і проводити подібні зустрічі, адже усім дуже приємно зустрічатися і спілкуватися, ділитися спогадами, розповідати історії і події тих важких часів, передаючи історію від покоління до покоління. А наші старики, яких вже зовсім мало лишилося, потребують уваги і дуже потребують спілкування і хочуть бачити один одного, у чому ми їм будемо обов’язково і завжди допомагати.

На нашій зустрічі також була присутня Золотоніський депутат вонаж голова квартального комітету Боченкова Валентина Василівна, яка теж

була задоволена зустрічу та спілкуванням. Також із задоволенням слухала історії які розповідали старики про свою молодість та часи голокосту.