Візит представника EVZ із Німеччини до Переяслава і Золотоноші

14 — 16 травня з робочим візитом до нас завітала представник Німецького Фонду EVZ — «Память, відповідальність і майбутнє» Валентина Вальчук.
Метовю візиту було відвідання  ромських діаспор, у м. Переяслав і м. Золотоноша.

У 2017 — 2018 роках  Золотоніською общиною циган «Аме Рма» виконувався проект від фонду EVZ який розподілявся по цим районам, проект було направлено на підтримку ромів переживших Голокост — жертв нацизму.

Були проведені зустрічі у міських радах м. Переяслав і м. Золотоноша із представниками влади, де обговорювали як взаємодіють структурні підрозділи місцевого самоврядування з ромами

Пані Валентина завітала до ромської діаспори м. Золотоноша у центральний офіс громадської організації Золотоніської общини циган «Аме Рома», ознайомилася з роботою громадської організації.

Під час візиту вивчали питання та обговорювали яку приніс користь проект, поспілкувалися з бенефіціарами, подивилися  їх соціальний стан і умови проживання, вивчили нагальні потреби, побачили як вони тяжко живуть у нинішніх умовах із мізерними пенсіями, яких не вистачає на проживання — продукти харчування, ліки. комунальні послуги, не говорячи про те що щось собі купити з одежі.

У Золотоноші відвідали центр первинної медичної допомоги, де поспілкувалися з сімейними лікарями, обговорили про нові методи та правила відвідування лікарських закладів, необхідність робити щеплення, відвідувати лікарів для профогляду та інше.

Усі старики були дуже задоволені зустрічам, адже їм не вистачає просто — людського спілкування і уваги, що пнадзвичайно підіймає ім настрій і приносить задоволення. і на цей короткий час спілкування вони забувать про всі свої негаразди і проблеми.

На завершення відвідали ромський соціальний центр у Золотоноші, нажаль він зараз тимчасово не працює у звязку необхідністю ремонту і відсутністю фінансування.

Ми — усі працівники і волонтери Золотоніської і Переяславської общини циган, бенефіціари — старики роми, дуже вдячні Німецькому фонду «Память, відповідальність і майбутнє» за підтримку та допомогу у благодійній діялності громадських організацій общин циган, що допомагають людям похилого віку пережившим голокост.