Про организацию

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «Романі РОТА»

Організація заснована в 2004 році з ініціативи громадян, які проживають в Черкаській області, є юридичною особою. Юридична адреса: 19700 Черкаська обл., м. Золотоноша, вул. Залізняка, 5.

ЧОГО «Романі Рота» — є незалежна громадська неурядова організація, метою діялності якої не є отримання прибутку для його розподілу між засновниками та її членами. Основна мета організації є впровадження і просування оздоровчої, екологічної, освітньої, культурної та аматорської спортивної діяльності серед представників ромської нації для спільної реалізації та захисту їх економічних, політичних, соціальних, культурних та інших прав і досягнень.

ЧОГО «Романі Рота» є членом обласної громадської ради при Черкаській обласній державній адміністрації, і членом обласної громадської ради національних меншин.

Для виявлення проблемних та актуальних питань національних меншин в суспільстві і досягнення поставлених цілей, а саме — в захисті прав і свобод національних меншин, взаємодії влади з національними меншинами, ЧОГО «Романі Рота» тісно співпрацює з обласними та районними організаціями нацменшин такими як — Золотоніська громада циган «Аме-Рома», Смілянська циганська громада «Рома», Жашківська циганська громада, обласна грецька громада «Етнесі», єврейська національна громада і іншими. Організація також співпрацює з органами місцевого самоврядування, місцевими депутатами, і Черкаської обласною держадміністрацією.

Предметом діяльності ЧОГО «Романі Рота» є практичне здійснення своїх власних і участь в реалізації місцевих, обласних, регіональних, загальнодержавних та міжнародних програмах, які спрямовані на захист прав людини, поліпшення соціально — економічного та культурно — освітнього стану ромської громади, особливо дітей та молоді. Організація організовує і бере участь в реалізації програм національно — культурного розвитку, доступу всіх членів ромської громади до культурних цінностей та художньої творчості.

В даний момент ЧОГО «Романі Рота» в основному займається наданням безоплатної первинної юридичної підтримки для ромів, підвищення освіти ромів, зокрема молоді. Проводиться робота з молоддю з питання необхідності освіти, робота з підвищення юридичної грамотності, і іншим соціально важливих питань.

ЧОГО «Романі Рота» є учасником плану дій реалізації «Стратегії та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2012 № 701-р. Також є основним учасником плану дій реалізації «Стратегії та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини 2013 — 2020 року» затвердженим Черкаською обласною державною адміністрацією від 26 листопада 2013 року № 01 / 01-5 / 6459. Основними пріоритетами плану є — а) правовий захист ромів і залучення ромів до процесу прийняття рішень, б) соціальний захист та зайнятість ромів, в) підвищення освітнього рівня ромів.

Представники ЧОГО «Романі Рота» брали участь в семінарах, тренінгах, круглих столах, в яких були розглянуті можливі проблеми ромів та шляхи їх вирішення. Беручи участь у численних освітніх та інформаційних та інших заходах фахівці ЧОГО «Романі Рота» здобули величезний досвід і знання — як правильно потрібно взаємодіяти з представниками органів державної влади та представниками ромів, а також спільну роботу з представниками національних меншин.

З 1 жовтня 2015 року наша організація реалізує великий проект при фінансовій підтримці німецького фонду EVZ «Надання гуманітарної допомоги ромам, які пережили націонал – соціалістські переслідування в Україні».

В Черкаській обласній громадській організації «Романі рота» працює кваліфікований персонал, спеціалісти якої пройшли багато тренінгів по адвокації, юридичному та соціальному захисту ромів та незахищених верств населення, самостійно (власними силами та ресурсами) проводили тренінги та круглі столи з представниками органів виконавчої та державної влади та ромським населенням області з питань освіти, медицини, соціального та юридичного захисту ромського населення.  Спеціалісти мають досвід моніторингу діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування та програм громадської адвокації, збереження і розвитку самобутності етнічних спільнот, протидії ксенофобії. Також у штаті є два медіатори (ромські медичні посередники), які ведуть популяризацію здорового образу життя та профілактики соціально небезпечних захворювань. Медіатори проходили тренінги, які організовувалися Всесвітньою організацією Здоров’я та мають відповідні сертифікати