ЕКСКУРСІЯ ДО ПЕРЕЯСЛАВА

За підтримки міжнародного фонду «Відродження» та сприяння відділу освіти Золотоніської міської ради, Черкаська обласна громадська організація «Романі Рота» та Золотоніська община циган «Аме Рома» провели екскурсію дітям Золотоніських шкіл, які прийняли участь у  тематичному конкурсі «Міжкультурне суспільство, хто живе поряд з нами». Організувати екскурсію вирішили не лише переможцям конкурсу, а усим його учасникам, це 39 дітей із Золотоніських шкіл.

13 квітня була організована поїздка до міста Переяслав та проведені екскурсії по музеям міста та відвидали національний історико – етнографічний заповідник «Переяслав» (музей під відкритим небом)

Екскурсія дуже сподобалася дітям та дорослим – супроводжуючим. Екскурсоводи проводили лекції на різноманітні тематики – про кобзарів, старовинні музичні інструменти, відомого українського діяча – патріота і поета Тараса Шевченка, Григорія Сковороду, про Велику Вітчизняну Війну…

 

 

Дуже сподобалося у етнографічному музеї – заповіднику, адже це реконструкція старовинного справжнього українського поселення, де відтворені хати, базарні площі, сільська управа, пошта, шинок, млини, комори, церкви минулих часів. Це була надзвичайно цікава і пізнавальна подорож у минулі століття.


 

 

 

 

 

 

 

А на кінець екскурсії дітей чекав сюрприз. Поки діти відвідували музеї і ходили по селу їм готували справжню «циганську кашу». Неподалік етнографічного заповідника, у лісі на березі ріки Дніпро, розпалили костра і у величезному казані зварили кашу по старовинному «дідівському» рецепту, до каші зробили «весняний» салат, а на десерт були фрукти та солодощі і з незмінним ромським атрибутом – чай з самовару на дровах.