засідання круглого столу у Черкаській ОДА з питань «Ромської Стратегії»

24.05.2019 у приміщенні облдержадміністрації м. Черкаси відбулося засідання круглого столу з питань виконання у 2018 році плану заходів щодо реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Та план Стратегії на 2019 — 2020 роки.

У ході засідання — круглого столу, жваво обговорювалися повсякденні питання, проблеми, ситуації, що виникають у ромського населення області з місцевими жителями, соціальними службами, медичними працівниками, органами місцевого самоврядування, силовими структурами, освіта дітей шкільного віку відвідування дитячих садків, тощо.

Найнаболілішим и чи не найважливішим питанням було отримання ромами ідентефікаційних документів. Адже ще досі нажаль, багато ромів не мають не то що паспорта а навіть дорослі не мають свідоцтва про народження.

Обговорили і домовились про подальшу співпрацю у 2019 — 2020 роках з усіма структурними органами місцевого самоврядування, медециною, ДМС та іншими компетентними відділами.